fotkaCelý život jsem se motal okolo techniky. Pomáhal tátovi se zámečnictvím, vystudoval strojárnu na ČVUT, pracoval jako „ajťák“ a posléze jako „SAPák“. Profesně jsem momentálně zakotvil jako pojišťovák. Vzhledem k tomuto „technickému“  aspektu života a práci s virtuálními produkty (IT a pojišťovnictví) jsem potřeboval protiváhu. Tvořit něco, na co si člověk může sáhnout.

Mojí velkou zálibou je fotografování. S tím souvisí i publikační činnost – tvorba kalendářů a fotoknih. Od krajiny doma nebo v zahraničí, urbanistiku, až po fotografie automobilů mé oblíbené značky SAAB.

Další dlouhotrvající koníček je rybolov. Nejsem zastáncem stylu Chyť&pusť, takže ulovené ryby pozvu s radostí domů na oběd. Jeden čas jsem provozoval půjčovnu rybářských kajaků. Na nedalekém Orlíku to byla nejlepší pomůcka pro rybolov.

Po přestěhování na jihočeský venkov občas vytvořím nějaký nůž, ať už pro sebe, nebo jako dárek pro známé, nebo občas na zakázku. Poslední dobou zastávám názor – proč si nůž kupovat, když si ho můžu vyrobit.

Nejdříve jsem potřebu manuální tvorby uspokojoval rekonstrukcí domu a posléze užitné zahrady. Když stromy a keře na zahradě začaly plodit ovoce, musel jsem ho zpracovávat. A tím vznikla další záliba, která vycházela z mé záliby ve vaření – tvorba marmelád, sirupů a dalších dobrot z vlastní zahrady. Protože dobroty dělám i pro své malé děti, nepoužívám konzervační látky, jak to jen jde. Momentálně se z toho stává velký projekt s názvem Mlsná huba.

 

 

Martin Buček, Mirotice
tel.: 724 131 988
mail: martin(at)bucek(dot)org

Leave a Reply

/** * */