Není nad vlastní zkušenost…

Nedávno jsem se vracel ze schůzek autem a v táhlém kopci mi najednou přestalo jet auto. Naštěstí jsem doplachtil do půlky kopce, takže jsem byl, stojíce u krajnice, dobře vidět s obou stran. Než jsem stačil začít řešit, co tam budu dělat, jel v protisměru kolega. Zamával jsem, on se otočil a pomohl mi s odtahem na nejbližší parkoviště. Jeho ostré Hondě se moc nelíbilo táhnout dvoutunového nebrzdícího mastodonta, ale nakonec to dala. Potom mě hodil domů a já jsem si v klidu mohl rozmyslet co dál. K řešení problému jsem se dostal dva dny poté…

Vzhledem k tomu, že před nějakou dobou Kooperativa rozšířila asistenční služby na odtah vozidla i z důvodu poruchy, vyzkoušel jsem tuto službu. Zavolal jsem na Global Assistance, kde se operátor vyptal na technické záležitosti, kolik lidí odtahovka poveze, kde stojí auto, jestli je pohyblivé a poté mi oznámil, že odtah může dorazit během půl hodiny. Sedl jsem tedy do jiného auta a z domova jsem přejel na „odstavné“ parkoviště. Cestou mi přišla SMS se zprávou, že dorazí DAF LF s uvedenou RZ (postaru SPZ). Po chvíli se mi ozval řidič odtahovky, upřesnil detaily a v uvedeném čase jsme se potkali u porouchaného auta.

Překvapilo mě, že přijeli odtahovkou na dodávky i s vyprošťovacím ramenem. Na dotaz, jak vyprošťují s ramenem mi řidič řekl, že tohle zvládne vytáhnout z příkopu Oktávky. Na Saaba že by museli pozvat těžký vyprošťovák z Tábora. 🙂

Auto jsme hodili na plošinu a společně dorazili domů, kde mi ho složil na dvůr. Podepsal jsem přepravní protokol, rozloučil se s řidičem a každý jsme šli svou cestou.

A dojmy?

Dojmy z celé služby jsem měl pozitivní. Na celou akci jsem se díval z hlediska pojišťováka (člověka, co zná celý proces), ale musím přiznat, že i v případě, že se takováto událost stane neznalému řidiči, tak se není čeho bát. Vše bylo řešeno s maximálním klidem a pochopením s tím, že, jak operátor, tak i řidič odtahovky popsal kroky, které budou následovat a ty také dodrželi.

Prostě si zaplatíte službu a víte, že se o vás pojišťovna postará.

Nakonec…

Kooperativa má v základních asistenčních službách odtah i z důvodu poruchy do vzdálenosti 75km. Komu to nestačí, může si připlatit a získat vyšší řadu s delším odtahem. Pokud jedete na dovolenou do zahraničí, v rámci cestovního pojištění si můžete připlatit za odtah domů do celkové vzdálenosti 3000km.

 

Leave a Reply

/** * */